Співпраця з УМР

1

Після розпаду СРСР можливості для міграції в пострадянських країнах істотно збільшилися. Цей процес був обумовлений економічною кризою, низькою заробітною платою і незадовільними соціальними умовами, які спостерігалися в 1990-х роках. Проблема міграції медичних кадрів актуальна і для України. Згідно з офіційними даними український сектор охорони здоров’я щорічно залишає більше 6 тис. лікарів, які або переходять працювати в інші сектори економіки, або емігрують. Дані Всесвітньої Організації Охорони здоров’я свідчать, що в 2005-2007 рр. 777 українських лікарів працювали в Німеччині, 335 – у Великобританії і 221 – в Польщі. Такий глобальний відтік працівників у сфері охорони здоров’я має як негативні, так і позитивні наслідки. При еміграції значної кількості лікарів і медсестер, уряд України, фінансуючи їх освіту, втрачає вкладені в них інвестиції. Однак завдяки тій же міграції в Україні щорічно надходять мільйони гривень у вигляді грошових переказів (тобто грошей, які надсилаються мігрантами своїм родичам), що сприяє зменшенню масштабів бідності. До того ж працівники охорони здоров’я можуть пізніше повернутися в Україну зі значним багажем набутих навичок і знань, що безперечно матиме позитивний ефект на систему охорони здоров’я нашої країни.

Міжнародна міграція медико-санітарного персоналу – це комплексна і багатопланова глобальна проблема охорони здоров’я. За останні кілька десятиліть характер міграції став більш складним, а напрямки міграції стали охоплювати набагато більше країн, ніж це було раніше. Таким чином, питання налагодження контактів і розвитку співробітництва між країнами ставали особливо актуальним. Ми впевнені, що міжнародна кооперація може внести суттєвий внесок у зміцнення систем охорони здоров’я при правильному підході до найму і регулювання міграції, так як професійний обмін між країнами, а також можливість працювати і вчитися за кордоном є цінним як для державної системи охорони здоров’я, так і для самих працівників цієї сфери. Сприяння циркулярної міграції працівників охорони здоров’я також є важливим для досягнення необхідного рівня навичок і знань на благо як країн походження, так і країн призначення. Говорячи про професійний обмін, ми також не забуваємо і про те, що міжнародна практика наймання персоналу охорони здоров’я повинна проводитися відповідно до принципів прозорості, справедливості і сприяння стійкості системи охорони здоров’я в цілому. На жаль, в процесі залучення до роботи за кордоном працівники-мігранти сфери охорони здоров’я нерідко піддаються незаконним або шахрайським діям з боку несумлінних роботодавців і агентств. Існують факти, що свідчать про експлуатацію в окремих країнах іноземного персоналу, введення іноземних працівників охорони здоров’я в оману щодо кар’єрних можливостей, оплати праці та умов найму. Вирішення цієї та інших проблем, пов’язаних з регулюванням міжнародної міграції, має величезне значення для охорони здоров’я не тільки в Україні, але і в інших країнах світу.

Спираючись на вищесказане, Українська Медична Рада спільно з Українською Радою Медсестер і Акушерок і Українською Професійною Радою Охорони Здоров’я запрошує до співпраці працівників охорони здоров’я, агентів по найму, роботодавців, професійні організації в галузі охорони здоров’я, відповідні субрегіональні, регіональні і глобальні організації, як в державному, так і в приватному секторі, включаючи неурядові організації, а також всіх, хто займається питаннями міжнародного найму персоналу охорони здоров’я. Ми будемо раді обговорити можливі напрямки розвитку співпраці з питань міжнародного найму персоналу охорони здоров’я відповідно до етичних принципів і правових норм, які закладені в Кодексі практики Всесвітньої організації охорони здоров’я з міжнародного найму медико-санітарного персоналу.

Статистика

Угода про співпрацю

Цільовий підбір медперсоналу

Цільовий підбір медичного персоналу здійснюється згідно з Кодексом практики Всесвітньої організації охорони здоров’я з міжнародного найму медико-санітарного персоналу і має на увазі активний пошук в Україні кандидата з необхідними кваліфікаціями і досвідом роботи для заміщення вакансії в іноземній установі охорони здоров’я з або без посередництва рекрутингових агентств. Таким чином, послугою цільового набору можуть скористатися іноземні приватні та державні клініки і лікарні, диспансери, пологові будинки, санаторії, реабілітаційні центри, наукові лабораторії, дослідницькі центри, а також українські та іноземні агентства, що займаються наймом медперсоналу в іноземні медичні та наукові установи.

Підбір персоналу здійснюється за наступною схемою:

1.Проведення перших переговорів з роботодавцем (або агентством-посередником).

Після отримання заявки на підбір персоналу відповідальний консультант зв’яжеться з Вами по телефону або іншими засобами електронного зв’язку та обговорить всі деталі: вимоги до кандидата, графік і план виконання робіт, договір і гарантійні зобов’язання.

2.Пошук кандидатів.

У процесі пошуку кандидатів ми використовуємо такі ресурси:

  • Єдиний Реєстр практикуючих медичних працівників;
  • Українські веб-ресурси для пошуку співробітників і роботи;
  • Реклама в ЗМІ (наші вакансії регулярно виходять в найпопулярніших спеціалізованих виданнях);
  • Система рекомендацій.

3.Відбір кандидатів.

Кожен роботодавець висуває свої вимоги до фахівця, який підбирається на вакантну позицію. Однак у нас теж є свої обов’язкові критерії, за якими здійснюватиметься відбір кандидатів:

  • Відповідність кваліфікацій кандидата
  • Наявність мінімального досвіду роботи в залежності від спеціальності
  • мовні знання

4.Представлення кандидатів роботодавцю і організація співбесіди

Під час пошуку та підбору кандидатів на заміщення вакантної посади роботодавцю направляються резюме та інші документи (після згоди кандидата) з докладними коментарями в зручній для роботодавця формі. Після затвердження списку відібраних кандидатів, фахівці Української Медичної Ради організовують онлайн-співбесіду з роботодавцем (через Skype) для першого кандидата після якого проводитися коригування критеріїв відбору, а також списку потенційних кандидатів. Далі організовуються онлайн співбесіди з іншими кандидатами.

5.Заключний етап

За підсумками останньої співбесіди роботодавець приймає остаточне рішення і переходить до підписання контракту з кандидатом і домовляється про дату та порядок виходу кандидата на роботу. Протягом випробувального терміну УМР здійснює регулярні контакти з роботодавцем і кандидатом для отримання зворотного зв’язку і допомоги в адаптації нового співробітника.