Що треба знати про реформу охорони здоров’я. МОЗ відповідає на питання

Суттєві зміни прогнозуються вже навесні. Наразі реформа знаходиться на підготовчому етапі. Тому МОЗ розгорнула кампанію з інформування громадян щодо майбутніх нововведень.

1. Як обрати свого лікаря?

Основний принцип вибору лікаря: вільне рішення людини. Залежно від того, наскільки вона задоволена послугами цього лікаря (якістю, знаннями, уважністю, ввічливістю тощо), а також наскільки зручно користуватися саме цією медичною практикою (розташування, доступність, комфорт). Кожен має вибрати того лікаря, якому зможе довіряти.

Не соромтеся запитувати потенційного лікаря про його освіту, досвід та інші професійні ознаки, які Вас цікавлять.

На перших етапах реформи громадяни при виборі сімейного лікаря будуть спиратись здебільшого на власний досвід, особисті враження та рекомендації знайомих. Однак із часом з’являтиметься все більше об’єктивної інформації для вибору або зміни сімейного лікаря. В електронній системі E-Health зберуть чимало даних про лікарів (освіта, досвід) та їх діяльність (наприклад, середня тривалість консультацій, частота відмов від цього лікаря серед пацієнтів, охоплення приписаного населення профілактичними процедурами, перевищення середніх показників призначення антибіотиків тощо). На основі цих об’єктивних параметрів згодом з’являться рейтинги лікарів та медичних практик, на які зможуть орієнтуватись пацієнти у своєму виборі.

Важливий фактор у рішенні про вибір лікаря – розуміння, що це рішення можна буде змінити в майбутньому.

Навіть якщо ви відчуваєте, що інформації недостатньо, все одно варто обов’язково вибрати свого лікаря якомога швидше (і змінити його, якщо співпраця не складеться). По-перше, тому що лікарі матимуть обмежену квоту на обслуговування певної кількості пацієнтів, і варто не «спізнитися» втрапити до хорошого фахівця. По-друге, навіть якщо зараз ви не відчуваєте проблем зі здоров’ям, пам’ятайте, що в обов’язки сімейного лікаря входитиме набір профілактичних процедур і обстежень, які важливі для вашого здоров’я.

2. Коли почнеться приписна кампанія з сімейним лікарем? Скільки часу вона триватиме?

Можливість почати приписну кампанію регіони отримають навесні, виконавши перед цим кілька обов’язкових підготовчих кроків. Залежно від готовності областей, визначать і час початку приписної кампанії. Від того моменту кампанія триватиме постійно, але бажано зробити свій вибір протягом весни, щоб ваше рішення вплинуло на обсяг фінансування відповідного лікаря уже влітку.

3. Договір буде у паперовому вигляді чи електронному? Який юридичний статус цього договору?

Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про вибір лікаря пацієнтом – це буде швидкий і зручний для пацієнта процес. У документі будуть вказані реквізити сторін: основні дані про пацієнта (ім’я, прізвище, дата народження, контактні дані, номер паспорту), про лікаря (ім’я, прізвище, інформація про освіту і кваліфікацію, контактні дані тощо), а також про заклад, де працює лікар, чи лікар з приватною практикою (код, інформація про ліцензію тощо).

При підписанні декларації кожен пацієнт зможе отримати копію Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого МОЗ. Цей Порядок чітко описуватиме, на яку гарантовану первинну медичну допомогу зможе розраховувати пацієнт і якими є обов’язки сімейного лікаря.

Усю інформацію щодо декларації внесуть до електронної системи, але свій примірник пацієнт (за бажання) може отримати в паперовому вигляді.

– Під час реформи первинної медичної допомоги уже цього року планують скасувати велику кількість паперової статистичної звітності (частину даних вноситимуть електронно, а деякі мають скасувати взагалі, оскільки їх майже не використовують на практиці і це лише забирає час на заповнення різних форм). Відповідно, внаслідок реформи кількість друкованих бланків та витраченого паперу значно скоротиться.

– Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем коштів за обслуговування пацієнта (у разі дотримання лікарем встановленого Порядку надання первинної медичної допомоги).

4. Де можна ознайомитися з договором? Що в ньому буде?

Наразі уже розробили як проект Декларації про вибір лікаря пацієнтом, так і проект Порядку надання первинної медичної допомоги. Ці документи винесуть на обговорення з широкою професійною спільнотою та місцевими органами влади у лютому. Відразу після затвердження цих документів, їх оприлюднять на сайті міністерства та місцевих державних адміністрацій, а також активно поширюватимуть серед громадськості.

Порядок надання медичної допомоги визначатиме обов’язки лікаря і те, яку саме первинну медичну допомогу гарантовано нададуть пацієнту і оплатять із бюджету.

Передусім визначать принципи надання первинної медичної допомоги. Наприклад, що цю допомогу надають усім громадянам, незалежно від їх соціального статусу, доходу, національності і віросповідання. Також що допомога повинна забезпечувати персональний підхід до кожного пацієнта і адаптуватися до індивідуальних потреб. Що лікар має гарантувати повну конфіденційність даних про здоров’я пацієнтів. А також діяти виключно на основі доказової медицини: тобто, використовувати лише ті методи лікування та діагностики, ефективність яких довели в наукових клінічних дослідженнях.

Порядок надання первинної допомоги також міститиме перелік функцій, виконання яких має гарантовано забезпечити лікар. Цей перелік визначить, які конкретні види допомоги лікар має надати у разі потреби і на що може розраховувати пацієнт. Наприклад, цей перелік включатиме обов’язкове надання допомоги хворим з гострими захворюваннями, травмами, отруєннями, надання першої медичної допомоги, надання (у разі медичної потреби) допомоги вдома, проведення щеплень тощо. Крім того, до нього увійде проведення простих аналізів із використанням швидких тестів, збір біологічного матеріалу для виконання складніших лабораторних досліджень.

5. Як буде приходити на виклик лікар, якщо він працює в іншому районі міста?

Порядок надання медичної допомоги та відповідні протоколи встановлюватимуть перелік показань, коли лікар зобов’язаний надати допомогу з виїздом до пацієнта. В усіх інших випадках лікар сам визначатиме доцільність відвідування ним чи медсестрою хворого.

Якщо пацієнт розраховує на добровільну додаткову увагу лікаря і не отримує її через те, що живе в іншому районі, він може змінити лікаря або відвідувати його, використовуючи особистий транспорт.

6. Хто обслуговуватиме пацієнтів, якщо лікар захворів або у відпустці?

Однією з вимог до надавача медичних послуг є гарантоване забезпечення пацієнта іншим лікарем (тимчасово), якщо обраний постійний лікар хворіє, перебуває у відпустці або відсутній з інших причин. Як правило, лікарі домовляються між собою щодо заміщення свого колеги.

7. Як поміняти лікаря в сільській місцевості, якщо там немає вибору?

У селі медична допомога має свою специфіку (демографічну, географічну, кадрову). Однак у громад з початком медичної реформи є унікальна можливість суттєво покращити первинну допомогу:

Громади зможуть залучати перспективних сімейних лікарів, створюючи для них гарні умови життя і праці. Нещодавнє опитування МОЗ засвідчило, що кваліфіковані сімейні лікарі готові працювати в сільських громадах, якщо на додаток до хорошої зарплати вони матимуть житло з водопостачанням і опаленням, обладнане місце роботи та відшкодування витрат на пальне для службового транспорту. Якщо ж мешканці відчуватимуть, що лікар, який користується наданими благами, не виправдовує їх очікувань, вони можуть вимагати його заміни.

Нова модель фінансування створює стимули для лікарів у сільській місцевості активно обслуговувати якомога більшу кількість пацієнтів, в тому числі із інших громад. Дохід не буде розподілятися на видатки за кошторисом, заклад або лікар з приватною практикою зможуть самі вирішувати, куди витрачати свої кошти.

8. Де обслуговуватимуть людину, якщо вона не підписала договір?

На першому етапі реформи, якщо у людини виникла потреба звернутися до лікаря, а декларацію ще не уклали, не варто хвилюватись: слід звертатись до відповідного закладу і отримати допомогу. Однак підписання декларації не слід відкладати, аби отримати фінансування на медичну допомогу в майбутньому.

Якщо ж людина свідомо відмовляється підписувати декларацію, їй доведеться з власної кишені сплачувати лікування у сімейного лікаря (терапевта, педіатра).

9. Як поміняти лікаря, якщо якість його роботи не задовольняє? І як перенаправлятимуть гроші, якщо за договором він вже отримав фінансування за пацієнта?

Зміна лікаря відбуватиметься автоматично шляхом підписання декларації про вибір іншого лікаря. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього. Така процедура буде можливою внаслідок використання електронної системи.

Якщо пацієнт підписує декларацію з іншим лікарем, то відповідні кошти надходитимуть туди, де працює цей новий лікар, починаючи з наступного періоду (кварталу), і більше не перераховуються туди, де пацієнта обслуговували раніше.

10. Чи має право лікар відмовитись підписувати або розірвати договір з пацієнтом?

Лікар не має права відмовитись, якщо кількість його пацієнтів менша за визначену норму. Водночас для нього встановлять верхню межу на кількість людей, яких він може обслуговувати. Відповідно, якщо лікар вичерпав свій ліміт на приписаних пацієнтів, він не зможе підписати декларацію з пацієнтом.

Лікар може залишити практику або втратити можливість обслуговувати своїх пацієнтів з інших об’єктивних причин. У такому випадку його пацієнтам необхідно буде обрати іншого лікаря і підписати з ним нову декларацію про вибір.

11. Хто вноситиме інформацію про пацієнта в електронну картку і скільки на це треба часу?

Процедура внесення інформації про пацієнта в електронну систему буде дуже простою і не потребуватиме багато часу і глибоких технічних знань.

Внесення інформації про пацієнта в електронну систему буде обов’язком медичної практики, в якій працює обраний пацієнтом сімейний лікар (центру ПМД, амбулаторії тощо). Хто саме з працівників буде це робити – внутрішнє рішення цього підприємства.

12. Як оплачуватимуть роботу лікаря, поки він не набрав 2000 пацієнтів?

Під час короткого перехідного періоду всі надавачі первинної медичної допомоги будуть отримувати певний рівень «базового фінансування», незалежно від того, яку кількість пацієнтів вони встигли приписати. Однак рівень цього «базового фінансування» буде меншим, ніж дохід тих, хто активно провів приписну кампанію і вчасно перейшов на страхову модель фінансування первинної допомоги. Разом з тим, існуватиме чітка дата, після якої базове фінансування припинять і весь дохід первинних медичних практик визначатиметься виключно за тарифом на одного приписаного пацієнта.

13. Чи має право лікар обслуговувати більше пацієнтів, ніж встановлює норма?

Загалом лікар не матиме такого права. Адже завелика кількість пацієнтів може призвести до ситуацій, коли у нього не буде достатньо часу і уваги для їх обслуговування. Водночас будуть передбачені окремі випадки і обставини, за яких можливі винятки з цього правила (наприклад, якщо в окремих сільських районах через брак медичних кадрів лікар вимушений обслуговувати кілька сіл).

14. Чи будуть приймати пацієнта на вторинному рівні без направлення, якщо там ще не працює страхова медицина?

Реформу вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги почнуть запроваджувати з 2018 року. Вона відбуватиметься поетапно. До цього часу обслуговування громадян в лікарнях та у лікарів-спеціалістів на амбулаторному рівні здійснюватимуть без змін, на основі чинної моделі. Пацієнтів будуть приймати, як і раніше.

15. Куди скаржитись на лікаря, якщо виник конфлікт? Хто перевірятиме якість його роботи і правильність призначень?

Перевіряти, чи робота лікаря відповідає вимогам Порядку надання первинної медичної допомоги, будуть територіальні органи Національної служби здоров’я (НСЗ). До її створення ці функції виконуватимуть працівники обласних департаментів охорони здоров’я, в чиї обов’язки це введуть, і які матимуть відповідну кваліфікацію і ресурси. Територіальний орган відповідатиме за виконання угод між лікарем і пацієнтом у межах відповідної території.

Пацієнти зможуть надавати скарги в територіальне управління НСЗ, для чого запровадять спеціальні зручні канали (гарячі лінії тощо).

Використання електронної системи обліку медичної інформації зробить процес перевірки діяльності сімейних лікарів значно швидшим і ефективнішим. Працівники НСЗ бачитимуть у режимі реального часу випадки підозрілих відхилень від середнього в показниках роботи сімейних лікарів (наприклад, вищу від середнього по країні частоту призначення антибіотиків або нижчу від середнього по країні частоту здійснення певних лабораторних аналізів). Це дозволить спрямовувати перевірки в найбільш проблемні місця і оперативно вирішувати питання.

16. Яке обладнання буде у сімейного лікаря? Хто його має цим забезпечити?

У сімейного лікаря має бути те обладнання, яке йому необхідно, щоб виконати Порядок надання первинної медичної допомоги. Потрібно усунути зайві вимоги до оснащення і спростити критерії ліцензування медичної практики, водночас забезпечивши спроможність лікарів виконувати свої обов’язки.

Надання первинної медичної допомоги не повинно передбачати використання високоспеціалізованого обладнання. Очікується, що більшість устаткування буде відносно недорогим. Більш спеціалізовані процедури та лабораторні аналізи надаватимуть у спеціалізованих закладах і це оплачуватимуть окремо.

Обладнання, необхідне сімейному лікарю, має забезпечити власник медичної практики, де цей лікар працює (громада, місцева влада) або ж сам лікар, якщо він веде приватну практику. Власник закладу або лікар із приватною практикою можуть використовувати для таких інвестицій різні джерела, в тому числі частину коштів, отриманих у вигляді тарифу за діяльність.

17. Що робити пацієнту, якщо він «вичерпав» ліміт послуг, які включені до гарантованого пакету послуг? (багато аналізів, додаткове УЗД чи кардіограма)

В межах гарантованого пакету первинної медичної допомоги пацієнт отримуватиме все безкоштовно, незалежно від того, скільки відповідних процедур чи аналізів призначив лікар.

18. Чи повинен сімейний лікар обслуговувати всю родину? Чи дитина може бути записана окремо до педіатра?

При бажанні кожен член родини може бути записаний до іншого лікаря (в тому числі діти).

19. Якщо людина протягом року живе у різних місцях, зі скількома лікарями можна підписати договір?

Пацієнт може підписати декларацію лише з одним лікарем, але передбачена можливість міняти цей вибір. Разом із тим, часта зміна лікаря – це не лише неефективно, але й знижує якість допомоги: сімейний лікар повинен добре знати людину, історію її здоров’я та лікування.

Екстрену медичну допомогу надаватимуть за місцем перебування пацієнта незалежно від того, де він проживає і де перебуває його сімейний лікар. Якщо людині стає зле під час кількамісячного відрядження чи подорожі, вона зможе викликати швидку там, де стався цей випадок. Якщо ж ситуація не вимагає виклику «швидкої», сімейний лікар зможе надати консультацію у будь-який час телефоном. Ця консультація буде найбільш ефективною, якщо її надаватиме лікар, добре знайомий з історією хвороби людини. Більшість непередбачуваних ситуацій можна вирішити таким чином без зміни сімейного лікаря.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Специализированные курсы

spec_kursi

Специализированные курсы в Украинском Медицинском Совете нацелены на проработку и освоение медицины, а также ее отдельных разделов на иностранных языках. Они позволят студентам значительно улучшить общий уровень языковых знаний и навыков, получить фундаментальные знания медицинской терминологии, познакомиться с особенностями иностранной медицины и освоить стандарты лечения, которые применяются в других странах. На занятиях активно используются практические упражнения, которые симулируют общение с пациентом и дают человеку понять особенности менталитета и поведения иностранцев. Учебные материалы включают в себя множество пособий с огромным количеством медицинской лексики, которая является необходимой для ведения приема и консультирования пациентов, общения на профессиональные темы с другими медработниками, изучения узкоспециализированной медицинской литературы иностранных авторов и издательств. Специализированные медицинские курсы помогут совершенствовать разговорные навыки и произношение, справиться с языковым барьером и довести до автоматизма множество устойчивых словосочетаний и фраз (включая профессиональную лексику и медицинский жаргон). В программе курса также предусмотрено чтение и заполнение медицинской документации, практика больничных обходов и выступления с докладами на иностранных конференциях и симпозиумах. 

 • Специализированные медицинские курсы рассчитаны на следующие категории слушателей:

  • студентов медицинских училищ, колледжей и вузов, которые хотят принять участие в международных волонтерских программах, семинарах, конференциях и форумах, а также получить возможность черпать новые знания из иностранных источников;
  • врачей интернов, которые после получения специализации хотят продолжить обучение в иностранных медицинских школах или пройти стажировку в иностранном здравоохранительном учреждении;
  • практикующих медицинских специалистов (в том числе младший и средний медицинский персонал), которые уже имеют достаточно большой опыт работы в различных сферах здравоохранения, но хотят при этом повысить свои языковые знания для различных целей, например, для трудоустройства заграницей или общения с коллегами-иностранцами;
  • преподавателей медицинского английского, которые заинтересованы в повышении своих квалификаций и предоставлении качественных образовательных услуг;
  • устных и письменных переводчиков, которые работают сфере медицины, фармацевтики, клинических исследований и т.д.;

Кроме того, специализированные медицинские курсы акцентируют внимание студентов на увеличении словарного запаса, развитие грамматических навыков и способностей к аудированию, а также позволяет освоить базовые техники повседневного общения и помогает научится легче налаживать контакты с пациентом-носителем языка. Много из наших преподавателей в какое-то время проживали заграницей и поэтому могут научить интерпретировать невербальные сигналы и оценивать эмоциональное состояние иностранца. На наших курсах студенты также обязательно знакомятся с культурными особенностями и традициями стран, язык которых они изучают.

Все программы и учебные материалы для курсов были составлены сотрудниками департамента образования УМС, которые являются дипломированными специалистами в области филологии и медицины. Мы используем только новейшие достижения в области преподавания иностранных языков и уверенны, что наши специалисты смогут помочь Вам приобрести необходимые знания для осуществления своих профессиональных и карьерных целей.  

 

Какие специализированные курсы мы предлагаем?

№ урока

Тема урока

Early Embryology and Histology: Epithelia
1-2
 • Gonad Development
 • Week 1: Beginning of Development
 • Week 2: Formation of the Bilaminar Embryo
 • Embryonic Period (Weeks 3–8)
 • Histology: Epithelia
Gross Anatomy
3-9
 • Back and Autonomic Nervous System
 • Thorax
 • Abdomen, Pelvis, and Perineum
 • Upper Limb
 • Lower Limb
 • Head and Neck
Neuroscience
10-20
 • Nervous System Organization and Development
 • Histology of the Nervous System
 • Ventricular System
 • The Spinal Cord
 • The Brain Stem
 • The Cerebellum
 • Basal Ganglia
 • Visual Pathways
 • Diencephalon
 • Cerebral Cortex
 • Limbic System

ЭТАП  I 
Занятие № 1
The Practice of Medicine. Patient-Physician Relationship. Clinical Skills. Principles of Patient Care. The Expanding Role of the Physician.

Занятие № 2
General Anatomy. Systems and Organs of Human Organism. Functions of Systems. Cytology. Histology. Body Regional Groups. Internal and External Environment. Anatomical Position. Physiology.

Занятие № 3
Hospitals. Departments. Medical Staff. History of Disease (Case Report). Polyclinic Admission.

Занятие № 4
Opportunities for Doctors within the European Economic Area.
Mutual Recognition of Qualifications. Registration. Language Competence. Permanent and Temporary Work. Employment Conditions. Sources of Further Information.

Занятие № 5
The Main Principles of Diagnostics. General Appearance. Instrumental Techniques. Principal Blood Parameters. Biochemistry Profile. Kidney Function. Liver and Pancreatic Enzymes. Types of Tests. Interpretation. Principles of Diagnosis.

Занятие № 6
Laboratory Investigations (Analyses). Blood Transfusions. Blood Compatibility. Blood Donation. Blood Findings Interpretation.

Занятие № 7
Infectious Diseases. Acute Respiratory Viral Infection. Influenza and Parainfluenza. Acquired Immune Deficiency Syndrome (AIDS) and Human Immunodeficiency Virus (HIV). Clinical Presentation and Pathogenesis. Viral Hepatitis Diseases. Treatment and Prevention.

Занятие № 8
Dermatology. Skin Diseases. Skin Structure and Functions. Dermatological Problems. General Considerations. Prognosis and Treatment.
GENERAL VOCABULARY

==> Theoretical Test

ЭТАП  II
Занятие № 1
Respiratory Problems. Pneumonia. Bronchial Asthma. Allergic Pathologies. Pulmonary Tuberculosis. General Considerations. Prognosis and Treatment.

Занятие № 2
Cardiovascular Diseases. General Considerations. Prognosis and Treatment.
Diagnosis and Management.

Занятие № 3
Endocrine System. General Aspects of Endocrine Glands. Diabetes Mellitus. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 4
Surgery. Clinical Presentation and Management. General Considerations. Surgery Pathologies. Diagnosis and Management. Plastic and Reconstructive Surgery.

Занятие № 5
Haematology. Hemopoiesis. Immune System. Anemia. Types of Anemias. Acute Forms of Anemia. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 6
Hematological Diseases. Disorders of Haemostasis. Congenital Disorders. Disorders of White Blood Cells. Leukemias. Prognosis and Treatment.

Занятие № 7
Traumatology. Fractures. Joint Injuries and Dislocations. Strains and Management of Traumatic Conditions.

Занятие № 8
Oncology. Intracranial Tumours. Malignant and Benign Tumours. Nasal Tumours and Tumours of the Larynx. Genitourinary Tract Tumours.

Этап III
Занятие № 1
Gastrointestinal Tract Structure. Duodenal Ulcer. Gastric Ulcer. Acute Abdomen. Pancreatitis. Liver Cirrhosis. General Considerations. Diagnosis and Management. Prognosis and Treatment.

Занятие № 2
Digestive Tract Infections. Brucellosis. Salmonellosis. Gastroenteritis. Food Borne Illness. Dysentery / Shigellosis. Toxic-Alimentary Infection. Irritable Bowel Syndrome (IBS). Chronic Constipations. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 3
Renal Diseases. Pyelonephritis. Glomerulonephritis. Prognosis and Treatment. Filtration Function. Blood Pressure Regulation. Renin-Angiotensin System. Acute Renal Failure. Complications and Management.

Занятие № 4
Otolaryngology. Diseases of the Ear. Diseases of the Nose. Diseases of the Pharynx and Larynx. General Considerations. Prognosis and Treatment. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 5
Nervous System. CNS and PNS. Special Senses. Disturbances in Cerebral Circulation. Neuromuscular Disorders. Atrophies and Dystrophies.

Занятие № 6
Paediatrics (Children’s Diseases). Neonatal Sepsis. Chicken-Pox. German Measles (Rubella). Measles. Bodkin’s Disease. Surgery Pathologies in Children. Inguinal and Umbilical Hernias. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 7
Obstetrics and Gynaecology. STDs. General Considerations. Prognosis and Treatment. Diagnosis and Management.

Занятие № 8
Social Medicine. General Hygiene. Health Care Economics and Management. Public Health. World System of Health Care. Gerontology. Sports Medicine.

Тема урока
Epidemiology and Biostatistics
1-2
 • Epidemiology
 • Biostatistics
Behavioral Science
3-18
 • Life in the United States
 • Substance-Related Disorders
 • Human Sexuality
 • Learning and Behavior Modification
 • Defense Mechanisms
 • Psychologic Health and Testing
 • Human Development
 • Sleep and Sleep Disorders
 • Physician-Patient Relationship
 • Diagnostic and Statistical Manual (DSM 5)
 • Organic Disorders
 • Psychopharmacology
 • Ethical and Legal Issues
 • Health Care Delivery Systems
Social Sciences
19-20
 • Basic sScience of Patient Safety
Тема урока
Molecular Biology and Biochemistry
1-15
 • Nucleic Acid Structure and Organization
 • DNA Replication and Repair
 • Transcription and RNA Processing
 • The Genetic Code, Mutations, and Translation
 • Regulation of Eukaryotic Gene Expression
 • Genetic Strategies in Therapeutics
 • Techniques of Genetic Analysis
 • Amino Acids, Proteins, and Enzymes
 • Hormones
 • Vitamins
 • Overview of Energy Metabolism
 • Glycolysis and Pyruvate Dehydrogenase
 • Citric Acid Cycle and Oxidative Phosphorylation
 • Glycogen, Gluconeogenesis, and the Hexose Monophosphate Shunt
 • Lipid Synthesis and Storage
 • Lipid Mobilization and Catabolism
 • Amino Acid Metabolism
 • Purine and Pyrimidine Metabolism
Medical Genetics
16-20
 • Single-Gene Disorders
 • Population Genetics
 • Cytogenetics
 • Genetics of Common Diseases
 • Recombination Frequency
 • Genetic Diagnosis
Тема урока
1-3Epidemiology
4-6Biostatistics
7-9Ethics
Тема урока
Immunology
1-10
 • The Immune System
 • Ontogeny of the Immune Cells
 • Lymphocyte Development and Selection
 • Periphery: Innate Immune Response
 • Secondary Lymphoid Tissue: Innate Immune Response Meets Adaptive
 • Secondary Lymphoid Tissue: B and T Lymphocyte Activation
 • Humoral Immunity
 • Cell-Mediated Immunity
 • Immunodiagnostics
 • Immunizations
 • Primary Immunodeficiencies
 • Hypersensitivity and Autoimmune Disease
 • Transplantation
Microbiology
11-20
 • General Microbiology
 • Medically Important Bacteria
 • Microbial Genetics/Drug Resistance
 • Medically Important Viruse
 • Medically Important Fungi
 • Medical Parasitology
 • Clinical Infectious Disease
 • Comparative Microbiology
Тема урока
1-2
 • Preventive Medicine
 • Endocrinology
3-4Rheumatology
5-6Gastroenterology
7-8Cardiology
9Hematology
10-11Infectious Diseases
12-13Nephrology
14-15Pulmonology
16Emergency Medicine
17Neurology
19Dermatology
20Radiology/Imaging

 

Ophthalmology

Тема урока
Obstetrics
1-2
 • Reproductive Basics
 • Failed Pregnancy
 • Obstetric Procedures
 • Prenatal Management of the Normal Pregnancy
3-4·      Prenatal Laboratory Testing

 

·      Late Pregnancy Bleeding

Perinatal Infections

 • Obstetric Complications
5-6
 • Hypertensive Complications
 • Medical Complications in Pregnancy
 • Disproportionate Fetal Growth
7-8
 • Antepartum Fetal Testing
 • Fetal Orientation in Utero
 • Normal and Abnormal Labor
9-10
 • Obstetric Anesthesia
 • Intrapartum Fetal Monitoring
 • Operative Obstetrics
 • Postpartum Issues
Gynecology
11-12
 • Basic Principles of Gynecology
 • Pelvic Relaxation
13-14
 • Disorders of the Vagina and Vulva
 • Disorders of the Cervix and Uterus
15-16·      Disorders of the Ovaries and Oviducts

 

 • Gestational Trophoblastic Neoplasia
 • Sexually Transmitted Diseases
17-18
 • Pelvic Pain
 • Fertility Control
 • Human Sexuality
19-20
 • Menstrual Abnormalities
 • Hormonal Disorders
 • The Female Breast
Тема урока
1-20
 • Fundamentals of Pathology
 • Cellular Injury and Adaptation
 • Inflammation
 • Tissue Repair
 • Circulatory Pathology
 • Genetic Disorders
 • Immunopathology
 • Amyloidosis
 • Principles of Neoplasia
 • Skin Pathology
 • Red Blood Cell Pathology: Anemias
 • Vascular Pathology
 • Cardiac Pathology
 • Respiratory Pathology
 • Renal Pathology
 • Gastrointestinal Tract Pathology
 • Pancreatic Pathology
 • Gallbladder and Biliary Tract Pathology
 • Liver Pathology
 • Central Nervous System Pathology
 • Hematopoetic Pathology–White Blood Cell; Disorders & Lymphoid and Myeloid Neoplasms
 • Female Genital Pathology
 • Breast Pathology
 • Male Pathology
 • Endocrine Pathology
 • Bone Pathology
 • Joint Pathology
 • Skeletal Muscle and Peripheral Nerve Pathology
Тема урока
1
 • The Newborn and Resuscitation
 • Genetics/Dysmorphology
2Growth and Nutrition
3Development
4Behavioral/Psychological Disorders
5Immunizations
6Child Abuse and Neglect
7Respiratory Disease
8Allergy and Asthma
9Immune-Mediated Disease
10Disorders of the Eye
11Disorders of the Ear, Nose, and Throat
12Cardiology
13Gastrointestinal Disease
14Renal and Urologic Disorders
15Endocrine Disorders
16Orthopedic Disorders
17Rheumatic and Vasculitic Disorders
18Hematology
19Oncology

 

Neurology

20
 • Infectious Disease
 • Adolescence
Тема урока 
General Principles 
1
 • Pharmacokinetics
 • Pharmacodynamics
 • Practice Questions
 
Autonomic Pharmacology 
2
 • The Autonomic Nervous System (ANS)
 • Cholinergic Pharmacology
 • Adrenergic Pharmacology
 • Autonomic Drugs: Glaucoma Treatment and ANS Practice Problems
 • Autonomic Drug List and Practice Questions
 
Cardiac and Renal Pharmacology 
3-5
 • Diuretics
 • Antihypertensives
 • Drugs for Heart Failure
 • Antiarrhythmic Drugs
 • Antianginal Drugs
 • Antihyperlipidemics
 • Cardiac and Renal Drug List and Practice Questions
 
CNS Pharmacology 
6-8
 • Sedative-Hypnotic-Anxiolytic Drugs
 • Alcohols
 • Drugs Used for Depression, Bipolar Disorders, and Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD)
 • Drugs Used in Parkinson Disease and Psychosis
 • Anticonvulsants
 • Drugs Used in Anesthesia
 • Opioid Analgesics
 • Drugs of Abuse
 • CNS Drug List and Practice Questions
 
 
Antimicrobial Agents 
9-10
 • Antibacterial Agents
 • Antifungal Agents
 • Antiviral Agents
 • Antiprotozoal Agents
 • Antimicrobial Drug List and Practice Questions
 
Drugs for Inflammatory and Related Disorders 
11-13
 • Histamine and Antihistamines
 • Drugs Used in Gastrointestinal Dysfunction
 • Drugs Acting on Serotonergic Systems
 • Eicosanoid Pharmacology
 • Drugs Used for Treatment of Rheumatoid Arthritis
 • Drugs Used for Treatment of Gout
 • Glucocorticoids
 • Drugs Used for Treatment of Asthma
 • Inflammatory Disorder Drug List and Practice Questions
 
Drugs Used in Blood Disorders 
14
 • Anticoagulants
 • Thrombolytics
 • Antiplatelet Drugs
 • Blood Disorder Drug List and Practice Questions
 
Endocrine Pharmacology 
15-17
 • Drugs Used in Diabetes
 • Steroid Hormones
 • Antithyroid Agents
 • Drugs Related to Hypothalamic and Pituitary Hormones
 • Drugs Used for Bone and Mineral Disorders
 • Endocrine Drug List and Practice Questions
 
Anticancer Drugs 
18
 • Anticancer Drugs
 • Anticancer Drug Practice Questions
 
Immunopharmacology 
19
 • Immunopharmacology
 • Immunopharmacology Practice Questions
 
Toxicology 
20
 • Toxicology
 • Toxicology Practice Questions

Тема урока

Fluid Distribution and Edema
1Fluid Distribution and Edema
Excitable Tissue
2-3Ionic Equilibrium and Resting Membrane Potential

 

The Neuron Action Potential and Synaptic Transmission

Electrical Activity of the Heart

Skeletal Muscle
4-5Excitation-Contraction Coupling

 

Skeletal Muscle Mechanics

Cardiac Muscle Mechanics
6Cardiac Muscle Mechanics
Peripheral Circulation
7General Aspects of the Cardiovascular System

 

Regulation of Blood Flow and Pressure

Cardiac Cycle and Valvular Heart
8Cardiac Cycle and Valvular Heart
Respiration
9-10Lung Mechanics

 

Alveolar-Blood Gas Exchange

Transport of O2 and CO2 and the Regulation of Ventilation

Causes and Evaluation of Hypoxemia

Renal Physiology
11-12Renal Structure and Glomerular Filtration

 

Solute Transport: Reabsorption and Secretion

Clinical Estimation of GFR and Patterns of Clearance

Clinical Estimation of GFR and Patterns of Clearance

Acid-Base Disturbances
13Acid-Base Disturba
Endocrinology
14-19General Aspects of the Endocrine System

 

Hypothalamic-Anterior Pituitary System

Posterior Pituitary

Adrenal Cortex

Adrenal Medulla

Endocrine Pancreas

Hormonal Control of Calcium and Phosphate

Thyroid Hormones

Growth, Growth Hormone and Puberty

Male Reproductive System

Female Reproductive System

Gastrointestinal Physiology
20Gastrointestinal Physiologys
Тема урока
1-2Mental Status Examination

 

Defense Mechanisms

Childhood Disorders

Mood Disorders

3-4Schizophrenia and Other Psychotic Disorders

 

Anxiety Disorders

Somatoform Disorders

Cognitive Disorders

5-6Dissociative Disorders

 

Adjustment Disorders

Substance-Related Disorders

Impulse Control Disorders

7-8Eating Disorders

 

Personality Disorders

Normal Sleep and Sleep Disorders

Human Sexuality

9-10Psychopharmacology

 

Suicide

Psychotherapies

Тема урока
1-4Trauma

 

Orthopedics

5-8Pre-Op and Post-Op Care

 

General Surgery

Pediatric Surgery

9-12Cardiothoracic Surgery

 

Vascular Surgery

Skin Surgery

13-16Ophthalmology

 

Otolaryngology (ENT)

Neurosurgery

17-20Urology

 

Organ Transplantation

Тема урока
A general approach to syndromes/symptom complexes
1-3
 • Gastrointestinal presentations
 • Respiratory presentations
 • Neurological presentations
 • Febrile presentations
 • Dermatological presentations
 • The patient with anaemia
 • A syndromic approach to sexually transmitted infections
 • Splenomegaly in the tropics
Major tropical infections
4-10
 • Malaria
 • Visceral leishmaniasis
 • Cutaneous leishmaniasis
 •  Tuberculosis
 • HIV infection and disease in the tropics
 • Onchocerciasis, fi lariasis and loiasis
 • African trypanosomiasis
 • South American trypanosomiasis (Chagas’ disease)
 • Schistosomiasis
 • Leprosy
Other tropical diseases
11-20
 • Amoebiasis
 • Bacillary dysentery
 • Cholera
 • Giardiasis and other intestinal protozoal infections
 • Intestinal cestode infections (tapeworms) including
 • Cysticercosis
 • Soil-transmitted helminths
 • Viral hepatitis
 • Liver and intestinal fl ukes
 • Hydatid disease
 • Pneumonia
 • Lung fl ukes
 • Tropical pulmonary eosinophilia
 • Pyogenic meningitis
 • Cryptococcal meningitis
 • Encephalitis
 • Acute fl accid paralysis
 • Spastic paralysis
 • Rabies
 • Tetanus
 • Brucellosis
 • Typhoid and paratyphoid fevers
 • Arboviruses
 • Viral haemorrhagic fevers
 • Dengue and yellow fever
 • Relapsing fevers
 • Rickettsial infections
 • Leptospirosis
 • Melioidosis
 • Tropical ulcer
 • Buruli ulcer
 • Myiasis
 • Cutaneous larva migrans
 • Scabies and lice
 • Strongyloidiasis
 • Guinea worm infection (dracunculiasis)
 • Histoplasmosis
 • Other fungal infections
 • Haemoglobinopathies and red cell enzymopathies
 • Haematinic defi ciencies
 • Bites and stings
 • Non-communicable diseases
 • Refugee health
 • Syndromes of malnutrition
 • Eye disease in the tropics
 • Neglected tropical diseases
Тема урока
1-2Assessing patients
3-4Medical aspects of patient care
5-6Control of pain and anxiety
7-8Infection and Inflammation of the teeth and jaws
9-10Removal of teeth and surgical Implantology
11-12Diseases of bone and the maxillary sinus
13-14Oral and maxillofacial injuries
15-16Dentofacial and craniofacial anomalies
17-18Cysts
19-20Mucosal Disease
21-22Premalignancy and malignancy
23-24Salivary gland disease
25-26Facial pain
27-28Disorders of the temporomandibular joint
29-30Radiation protection
Тема урока
1-3Periodontology
4-6Endodontics
7-9Conservative dentistry
10-12Prosthodontics
13-15Conscious sedation in dentistry
16-18Paediatric dentistry
19-21Special situations
22-24Orthodontics I: development, assessment and treatment planning
25-27Orthodontics II:management of occlusal problems
28-30Orthodontics III: appliances and tooth movement
31-33Law and ethics
Тема урока
1Introduction to Dental Anatomy
2-3Development and Eruption of the Teeth
4The Primary (Deciduous) Teeth
5Forensics, Comparative Anatomy, Geometries, and Form and Function
6Orofacial Complex: Form and Function
7The Permanent Maxillary Incisors
8The Permanent Mandibular Incisors
9The Permanent Canines: Maxillary and Mandibular
10The Permanent Maxillary Premolars
11The Permanent Mandibular Premolars
12The Permanent Maxillary Molars
13The Permanent Mandibular Molars
14Pulp Chambers and Canals
15-16Dento-osseous Structures, Blood Vessels, and Nerves
17-18The Temporomandibular Joints, Teeth, and Muscles, and Their Functions
19-20Occlusion

Обновляется!

Какая стоимость и расписание специализированных курсов?

Количество студентовГрафик занятийФорма обучения
Группа (от 3-х человек)

Три раза в неделю (Пн-Ср-Пт)

Два раза в неделю (Вт-Чт)

В офисе
Пара (2 человека)Определяется индивидуальноВ офисе
Индивидуально (1 человек)Определяется индивидуальноВ офисе/Дистанционно

Стоимость специализированных курсов зависит от предмета и интенсивности занятий. Для получения деталей и записи на курс, заполните заявку и мы свяжемся с вами в течении 1-2 дней.

Какой уровень знания языка требуется для прохождения курсов?

spec_kПридя к нам, вы можете начать обучение с любого уровня, а именно:

 • Элементарный (А1)
 • Ниже среднего (А2)
 • Средний (В1)
 • Выше среднего (В2)
 • Продвинутый (С1-2)

Все же перед началом специализированного курса мы рекомендуем пройти общий языковой курс, который поможет освоить базовую структуру языка и овладеть всеми языковыми навыками, включая разговорную речь, чтение, письмо, восприятие на слух и понимание услышанного.

Что дает знание медицинского английского или немецкого языка?

 • слушатель курсов получает возможность свободного владения медицинской терминологией по своей специальности, что открывает широкие возможности для участия в международных медицинских программах и дальнейшего трудоустройства за границей;
 • возможность усовершенствовать базовые знания разговорного языка;
 • возможность использовать свои знания языка для участия в международных медицинских конференциях, что предоставляет широкие возможности приобретения и передачи опыта, совершенствования своих квалификационных навыков;
 • возможность общения с коллегами по работе из других стран, участие в медицинских форумах в разных странах.у

Медицинский немецкий

Курс медицинского немецкого/подготовки к Fachsprachprüfung рассчитан как на медиков, которым предстоит сдача медицинского специального экзамена, так и на медработников и научных сотрудников, желающих усовершенствовать навыки медицинского немецкого для  участия в международных медицинских программах, конференциях и т.д. .

Занятия проходят по материалам курсов повышения квалификации для медиков в Германии, дающих четкие алгоритмы диагностики и лечения заболеваний в типовых клинических ситуациях экзамена. На занятии проводится контроль обработанного материала, моделируются коммуникативные ситуации по теме пройденного материала, исходя из требований медицинских языковых экзаменов.

 

Акценты курса:

 1. Рассмотрение алгоритмов диагностики и лечения заболеваний и симптомокомплексов внутренней медицины и общей хирургии, наиболее часто моделируемых на экзамене.
 2. Коммуникация врача с пациентом (сбор анамнеза, консультационная беседа, навыки доступного разъяснения медицинских диагнозов и терминов).
 3. Документация (письменное оформление анамнеза, составление доклада о собранном анамнезе, навыки письменного изложения диагностики и лечения).
 4. Коммуникация врача с медицинским персоналом (доклад о пациенте, обоснование предположительного диагноза, навыки устного изложения диагностики и лечения)
 5. Медицинская терминология. Освоение латинской и немецкой медицинской лексики. Медицинские аббревиатуры и сокращения.

Форма обучения

 1. Индивидуальная форма обучения (20 занятия/1 ч.)
 2. Дистанционная форма обучения по Skype (20 занятия/1 ч.)

Занятия проходят по адресу:

ул. Ивана Франка, 25/40, офис 2; г. Киев.

 

По вопросам записи на курс обращайтесь:

+38 (067) 685-71-51

german@medicalcouncilukraine.org

Медицинский английский

obs41Общие курсы английского языка без специализации по медицине подойдут тем слушателям, которые хотят разговаривать на иностранном языке в любых жизненных ситуациях. Эти курсы станут отличной базой для дальнейшего прохождения наших специализированных и экзаменационных курсов и предоставят слушателям отличную возможность познакомиться с культурой и бытом англоговорящих стран. Курс направлен на практическое комплексное освоение языка и преодоление психологического и языкового барьера при общении.

Общие языковые курсы предусматривают формирование и овладение всеми языковыми навыками, а именно разговорной речью, восприятием на слух и пониманием услышанного, чтением и письмом. Специально разработанные программы и учебники позволят каждому увидеть свой прогресс и поддерживать постоянный интерес к изучаемому языку.

Наши курсы предлагаются в двух форматах: групповом и индивидуальном. В первом случае, связавшись с администратором вы получите информацию о наличии свободных мест и сможете записаться на пробное тестирование, которое определит ваши навыки и уровень знаний. Во втором – студенту предоставят преподавателя, который после личной беседы и первого вступительного урока разработает уникальную программу, которая эффективно подтянет слабые стороны и закрепит уже пройденный материал.

В рамках программы используются авторитетные учебники таких издательств как Oxford, Cambridge, Pearson, Longman, Langenscheidt и другие. Нашими методистами и преподавателями также было собрано и разработано множество дополнительных материалов, которые предоставят возможность получить доступ к живому актуальному языку и окунуться в культуру той страны, язык которой вы изучаете. В течение всего периода обучения ученики выполняют тестовые задания, которые позволяют следить за прогрессом и определять зоны развития.

Придя к нам, вы можете начать обучение с любого уровня, а именно:obs42

 • Элементарный (А1)
 • Ниже среднего (А2)
 • Средний (В1)
 • Выше среднего (В2)
 • Продвинутый (С1-2)

В результате прохождения наших курсов, ученикам удается улучшить свои коммуникативные навыки, овладеть необходимыми техниками для ведения беседы, значительно обогатить свой словарный запас и основательно изучить английскую или немецкую грамматику. Приходите к нам и мы будем рады познакомить и обучить вас.

Стоимость и расписание занятий

общих языковых курсов (английский)

Количество студентовКоличество академических часовГрафик занятийФорма обучения
Группа (от 3-х человек)44 ак./часов*

Три раза в неделю (Пн-Ср-Пт)

Два раза в неделю (Вт-Чт)

В офисе
Пара (2 человека)44 ак./часов*Определяется индивидуальноВ офисе
Индивидуально (1 человек)Определяется индивидуальноОпределяется индивидуальноВ офисе/Дистанционно

*количество занятий – 22

Занятия проходят по адресу:

г. Киев, ул. И. Франка, 25/40, офис 2.