Робота для українських медиків у Франції

У важких умовах сьогодення, медичні працівники, які змушені були виїхати з України, можуть претендувати на тимчасовий захист, передбачений Директивою 2001/EC/55 та активований 03.04.2022 Радою Європейського Союзу, яка надає їм право здійснювати професійну діяльність у Франції.

Прийом медичних працівників (лікарів, стоматологів-хірургів, акушерок та фармацевтів) поширюється виключно на осіб, переміщених з України, які користуються тимчасовим захистом, наданим відповідно до вищезгаданої директиви. У виняткових випадках для задоволення потреб у прийомі медичних працівників, переміщених з України, АГС реалізує процедуру, передбачену для будь-якого практикуючого лікаря з дипломом  країн, які не входять до Європейського Союзу, який має статус біженця, особи без громадянства або має додатковий захист. Застосовуючи цю процедуру, ви маєте можливість запросити тимчасовий дозвіл на практику від ARS, якщо ви працюєте в державних та приватних лікарнях або медико-соціальних установах. Але ви не можете бути прийняті на роботу до ліберального стоматологічного кабінету або стоматологічного центру здоров’я, тому що ви не зареєстровані в раді ордена хірургів-стоматологів. У виняткових випадках для задоволення потреб у прийомі медичних працівників, переміщених з України, АГС реалізує процедуру, передбачену для будь-якого практикуючого лікаря, який має статус біженця, особи без громадянства або має додатковий захист. Відповідно до цієї процедури ARS може дозволити зацікавленим особам тимчасово займатися своєю професією та бути прийнятими на роботу за взаємною згодою медичною або медико-соціальною установою. Зацікавлені особи повинні надіслати, наскільки це можливо, файл, а також зобов’язання підприємства на розміщення. З урахуванням файлу ARS надає тимчасовий дозвіл на практику спеціалісту в якості молодшого прикріпленого практикуючого лікаря. Цей статус діє до 31.12.2022. Якщо вони будуть підтримуватись після цієї дати, вони повинні зареєструватися та взяти участь у тестах перевірки знань протягом наступної сесії 2022 року.

 

Документи, необхідні для будь-якого запиту на тимчасовий дозвіл на практику:

– форма заяви про допуск до професії (додаток 1);

– копія дипломів, сертифікатів або навчальних звань, що дозволяють займатися професією в країні отримання, а також їх переклад французькою мовою присяжним перекладачем;

– ксерокопія дійсної посвідки на проживання та будь-якого іншого документа, що підтверджує наданий тимчасовий захист;

– Біографічні дані практикуючого лікаря;

– зобов’язання лікаря про прийом від директора приймаючої лікувальної установи із зазначенням ПІБ керівника приймаючої служби (додаток 2);

– посадова інструкція, пропонована практикуючому спеціалісту;

– довідка від завідувача відділення або, за його відсутності, від завідувача відділення із зазначенням того, що приймаюче відділення гарантує наявність як мінімум одного штатного практикуючого лікаря, який має кваліфікацію за спеціальністю та практикуючого у відділенні (додаток 3).

 

УМР – реєстраційний орган в Україні, який допоможе вам підготувати та видати всі необхідні документи, необхідні для реєстраційних органів Італії. Для більш детальної інформації, записуйтесь до нас на консультацію за телефоном +38 050 405 03 47 або пишіть нам по Email: info@medicalcouncilukraine.org

Практика для українських лікарів в Італії

Українські лікарі зможуть проходити практику в Італії до 4 березня 2023 року

Нововведення діє для українських лікарів та працівників Служби безпеки України, які можуть до 4 березня 2023 року працювати в Італії без будь-якого визнання кваліфікації. Ось як це працює

 

Українські лікарі та медичні працівники зможуть вільно практикувати в Італії з 22 березня 2022 року по 4 березня 2023 року .

Правило запроваджено Декретом про працю («Декрет-біс України»), який дозволяє у виняткових випадках громадянам України, які втікають від війни , здобувати професійну медичну кваліфікацію.

Нижче розглянемо  які саме пільги можуть отримати українські лікарі та як вони можуть працювати в Італії.

ДОПОМОГА УКРАЇНІ: УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ МОЖУТЬ ПРАКТИКУВАТИ В ІТАЛІЇ

Завдяки статті 34 Декрету про енергетику українські лікарі можуть практикувати в Італії, в державних або приватних, медичних або соціальних закладах охорони здоров’я. Можливість також відкрита для соціальних медичних працівників на основі професійної кваліфікації, отриманої за кордоном . Важливо те, щоб кандидатиі проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, дати початку конфлікту.

КОМУ ПІДХОДИТЬ?

  • лікарі;
  • медичні працівники;
  • соціально-медичні працівники.

Обов’язкові умови:

  • бути громадянином України, проживати в Україні до 24 лютого 2022 року;
  • мати кваліфікацію , необхідну в країні походження, та кваліфікацію, отриману за кордоном, що регулюється спеціальними директивами Європейського Союзу.

Обов’язок мати європейський паспорт для кваліфікації біженця залишається незмінним.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

На практиці, щоб дати українським лікарям та медичним працівникам можливість вільно практикувати в Італії, Уряд передбачив тимчасове припинення дії статей 49 і 50 Положення , про які йдеться в Указі Президента Республіки від 31 серпня. 1999, н. 394 , а також положення Законодавчого декрету від 9 листопада 2007 р. п. 206 .

Завдяки цьому відступу, який набуває чинності з 22 березня або з дати, наступної після опублікування Декрету про працю в «Віснику», українські лікарі та медичні працівники зможуть практикувати без виконання зобов’язань, встановлених для здійснення професії в іноземній державі, а саме:

  • Відповідно до положень Указу Президента № 394 від 31 серпня 1999 року, громадяни України, які хотіли б займатися медичною професією в Італії, повинні були бути зареєстровані у відповідному реєстрі в нашій країні. Виняток передбачається також виключення з реєстрації спеціальних списків та відповідних тестів на знання мови;

УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРІ В ІТАЛІЇ, ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ

Ті, хто відповідає вимогам і зацікавлені в роботі в Італії, можуть звернутися безпосередньо до відомого медичного або соціального закладу охорони здоров’я, де вказано відповідну процедуру найму. Фактично, з 22 березня, відповідно до положень статті 34 Декрету про працю від 2022 року, медичні структури, зацікавлені у прийомі на роботу українських лікарів, медичних працівників та медичних працівників, приступають до тимчасового наймання цих фахівців, які можуть бути найняти альтернативно на:

  • строкові контракти;
  • безкоштовні професійні посади;
  • узгоджені та безперервні угоди про співпрацю, незважаючи на статтю 7 Законодавчого декрету №. 165 та без шкоди для положень статті 11 Закону від 30 квітня 2019 р. 35 , перероблений із змінами Законом від 25 червня 2019 р. п.п. 60 . Тобто з дотриманням рівного доступу для обох статей та загальних правил та економічних та фінансових обмежень, передбачених для тих, хто працює в закладах охорони здоров’я.

Ці медичні структури повинні потім надати регіонам і автономним провінціям , на території яких вони існують, а також відповідним професійним асоціаціям імена медичних працівників, прийнятих на роботу відповідно до статті 34 Декрету про працю.

 

УМР – реєстраційний орган в Україні, який допоможе вам підготувати та видати всі необхідні документи, необхідні для реєстраційних органів Італії. Для більш детальної інформації, записуйтесь до нас на консультацію за телефоном +38 050 405 03 47 або пишіть нам по Email: info@medicalcouncilukraine.org