Certificate of Good Standing (CGS)

Certificate of Good Standing (також відомий як Сертифікат про бездоганну репутацію) служить підтвердженням доброї репутації медичного фахівця. Видачею сертифікату Good Standing займається спеціальний Комітет з етики, що входить до складу Департаменту етики УМР, на підставі підписаного в 2006 році Единбурзької Угоди про обмін інформацією про професійний статус медичних працівників. Certificate of Good Standing, що видається Українською Медичною Радою, буде необхідний фахівцям, які збираються продовжувати навчання або займатися медичною практикою закордоном. Сертифікат Good Standing свідчить про те, що його власник:

  • не є в даний час об’єктом перевірок з боку Комітету з етики УМР;
  • не є об’єктом дисциплінарних покарань, які тягнуть за собою виключення лікаря з реєстру;
  • не допускав дисциплінарних порушень і не має звинувачень або скарг на його адресу.

Сертифікати видаються тільки тим медичним фахівцям, які були попередньо зареєстровані в Українській Медичній Раді і пройшли процедуру верифікації документів!

Видача сертифіката Good Standing передбачає оплату адміністративного збору. За запитом лікаря, сертифікат може бути надіслано поштою в іноземний компетентний реєстраційний орган або на будь-яку іншу адресу. Згідно з правилами УМЗ, термін дії сертифіката Good Standing обмежений одним роком, однак відповідно до правил інших реєстраційних органів, сертифікат стає недійсним вже через 3-6 місяців. У такому випадку лікар повинен подати нову заяву в УМЗ на видачу сертифіката. Для того, щоб подати заяву на видачу сертифіката Good Standing, скористайтеся нашим порталом «Е-сервіс». Також ви можете зв’язатися з нами для отримання більш детальної інформації.

Часті запитання

CGS це Certificate of Good Standing, або Сертифікат про бездоганну репутацію. Українська Медична Рада висилає такі сертифікати іноземним реєстраційним органам і роботодавцям, щоб підтвердити відсутність будь-яких правопорушень у лікаря, якому було видано документ. Українська Медична Рада не видає сертифікати CGS медичним спеціалістам, щодо яких ведеться службове розслідування чи цивільне, адміністративне або кримінальне провадження.

Так. CCPS це абревіатура, яка найчастіше використовується в Європі, в той час як скорочення CGS використовується у всіх інших країнах світу. Отже, сертифікат про бездоганну репутацію (CGS), який видається Українською Медичною Радою, є аналогом сертифіката про поточний професійний статус (CCPS)

Сертифікат CGS, що видається Українською Медичною Радою, містить ім’я зареєстрованого медичного працівника, його реєстраційний номер і дату видачі сертифіката. Також в документі містяться відомості про відсутність будь-яких правопорушень з боку особи, якій був виданий сертифікат.

Сертифікат Good Standing для пред’явлення іноземному реєстраційного органу або роботодавцю можна отримати через наш онлайн портал «Е-сервіс». Зверніть увагу на те що, якщо Ви ніколи не були зареєстровані в Українській Медичній Раді, ми не зможемо видати Вам CGS.

Так, видача сертифіката Good Standing передбачає оплату адміністративного збору. Будь ласка, уточнюйте вартість послуги перед подачею заяви на видачу документа.

Ми намагаємося обробляти запити якнайшвидше, тому вся процедура не займає зазвичай більше 10 днів. Однак варто пам’ятати, що при відсутності активної реєстрації в Українській Медичній Раді, на видачу документа знадобитися більше часу, зважаючи на необхідність проведення процедури верифікації документів і реєстрації в УМР.

Відразу після видачі сертифіката, заявнику надсилається сканована копія на особисту електронну пошту. Паперова копія відправляється в той же або на наступний день за адресою, яку вказав медичний працівник у своїй заяві.

CGS зазвичай відправляється іноземному компетентному органу з питань реєстрації медичних працівників або іноземному роботодавцю. Однак в деяких випадках реєстраційні органи вимагають від лікаря надати сертифікат особисто. У таких випадках документ надсилається заявнику за вказаною адресою.

Згідно з постановою Української Медичної Ради про оформлення та видачу сертифікатів про бездоганну репутацію, термін дії сертифіката Good Standing обмежений одним роком, однак відповідно до правил інших реєстраційних органів, сертифікат стає недійсним вже через 3-6 місяців. У такому випадку лікар повинен подати нову заяву в УМР на видачу сертифіката.

Сертифікати CGS видаються українською або англійською мовою. При необхідності, сертифікат може бути перекладений і завірений відділом перекладів УМР, а також легалізований відповідно до вимог країни, до якої подається документ.